h_banner

Виробництво профнастилу, технології виготовлення профнастилу, обладнання для виробництва профнастилу

Металопрофіль - один з найбільш популярних матеріалів, він успішно конкурує з такими видами покрівлі як бітумна черепиця , металочерепиця , цементна черепиця . Його відмінні експлуатаційні властивості дозволяють використовувати його у багатьох сферах будівництва:

  • Покрівельне покриття, покрівля ;
  • Облицювання стін;
  • Основа для опалубки;
  • Конструювання легких перегородок та тимчасових будівель.

Незважаючи на те, що виробництво профнастилу не відрізняється складністю, існують певні нюанси, які згодом визначатимуть якість готового профлиста і, відповідно, всієї майбутньої конструкції з цього матеріалу.

З чого починається металопрофіль?

Для початку на завод з виробництва профнастилу поставляється тонка сталь, скручена в рулон. Товщина цієї сталі коливається від 0,4 до 0,8 мм – залежно від завдань виробництва. Для стінового профлиста досить найтоншої основи, тоді як профлист для опалубки або промислових споруд повинен витримувати великі навантаження, а отже, основа його має бути товщою.

Зверніть увагу – товщина сталі (основи) відіграє головну роль міцності кінцевої продукції. Прагнучи заощадити, деякі фабрики закуповують тонший метал, товщиною 0,3 міліметра. Це здешевлює та спрощує виробництво профнастилу – ціна на цей продукт різко знижується. Однак погіршується якість матеріалу, знижується його вітрова стійкість і здатність, що несе. Подібний матеріал можна використовувати для тимчасових конструкцій, але як довговічний будматеріал він не підходить.

виробництво профліста

Для виробництва профнастилу може використовуватися звичайна листова оцинкована сталь, або оцинкована сталь з полімерним покриттям. Сьогодні виробники пропонують широкий вибір оцинкованого профлисту та фарбованого профнастилу по ral для різних завдань.

Основний процес: створення гофри (хвилі профнастилу)

Для перетворення листового металу на профнастил використовується спеціальний верстат для виробництва профнастилу . Він складається з транспортувальної стрічки та спеціальних формувальних валів.

Спочатку рулон листової сталі розміщують на «розмотувачі» - станині з одностороннім або двостороннім упором.

рулон стали на розмотувачі

Рулон пофарбованої оцинкованої сталі на розмотувачі

Розмотуючи лист металу відразу подається на формувальну лінію, де точно виставлені вали поступово надають листу необхідну хвилю.

Для різних цілей використовуються профлисти з різною формою та розмірами гофри, при цьому для їхнього формування використовується одне й те саме обладнання для виробництва профнастилу – відрізняється лише налаштування розташування валів.

формування профлиста

Процес формування хвиль профлиста

Формування гофри необхідне:

  • Декоративність виробу. Хвилі роблять матеріал схожими на листи шиферу, а різноманітність форм гофри дозволяють створити оригінальну та гарну конструкцію;
  • Міцність матеріалу. Гофра забезпечує профлист ребра жорсткості, завдяки чому матеріал не деформується і витримує сильні механічні навантаження.

По лінії для профнастилу сформований матеріал надходить на гільйотину, де суцільна стрічка сталі ріжеться на листи необхідного розміру.

нарізка профлиста

Нарізка сформованого профлиста

Через формування гофри лист профнастилу стає вже ніж гладка основа. Стандартна ширина рулону сталі, що використовується для виробництва профнастилу , дорівнює 1onduline міліметрам. При цьому ширина готового стінового листа складає 1металлочеребітса-ruukki-1200 міліметрів, а металопрофілю для несучих конструкцій всього 800 міліметрів.

Після розрізання готовий профнастил надходить на пакувальну лінію, після чого матеріал готовий до продажу. За абсолютно такою ж технологією виробляється металочерепиця , відмінність складає лише налаштування валів для згинання.

Виробництво профнастилу: ціна залежить від якості

З чого ж складається вартість профнастилу і чому на ринку представлені однакові марки профнастилів за різними цінами? Відповідь на це питання також у нюансах виготовлення металопрофілю. Остаточна вартість готового профнастилу на 80% складається з:

  • Марки стали: враховується рівень її якості, а також відсутність у матеріалі шкідливих домішок;
  • Товщини цинкового шару: велика витрата цинку подорожчає виробництво, але дозволяє створити довговічний матеріал, стійкий до корозії;
  • Величина шару пасивації. Спеціальні розплави, що використовуються для створення стійкого захисного покриття на поверхні профлиста та служать додатковим захистом матеріалу від корозії;
  • Вид та товщина шару полімерного покриття.

оцинкування металу

Процес гальванічного цинкування сталі

Крім того, на вартість профнастилу впливатиме:

  • Витрата енергоресурсів;
  • Оплата праці. Автоматизований верстат виробництва профнастилу скорочує ці витрати, але збільшує витрата енергоресурсів. Крім того, купівля та регулярне обслуговування такої лінії виробництва також коштує чималих грошей;
  • Витрати на рекламу та додаткові витрати.

Таким чином, чим якісніше обладнання та матеріали використовує виробник, тим вища вартість кінцевого продукту. Зрозуміло, ніхто не хоче переплачувати, але варто розуміти, що, купуючи дорожчий профнастил, ви отримуєте по-справжньому якісний, довговічний і міцний матеріал, який прослужить вам довгі десятиліття.

Запропонуємо найкращі ціни на профнастил, телефонуйте:

(044) 337-57-20

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
icon_teleg Telegram icon_viber Viber icon_callback Замовити дзвінок icon_whatsapp WhatsApp